Participativní rozpočet

PODÁVÁNÍ NÁVRHŮ: www.liberec.cz/tvorimeliberec

JAK SE ZLEPŠÍ PODOBA NAŠEHO MĚSTA?

Pro občany Liberec připravujeme druhý ročník takzvaného participativního rozpočtu. Budete tak moci opět rozhodovat o konkrétním využití části městských peněz. Radnice na to uvolní 5 000 000 Kč.

„Obecně je možné popsat participativní rozpočet jako část peněz městského rozpočtu, o jejímž využití spolurozhodují obyvatelé společně se svými volenými zastupiteli. Konkrétně je to tedy tak, že obyvatelé Liberce podávají návrhy, co by se za peníze z participativního rozpočtu mělo v Liberci v následujícím roce vylepšit. Své návrhy předkládají magistrátu k posouzení z hlediska realizovatelnosti. I tentokrát vypíšeme dvě kategorie. To znamená pro velké projekty do jednoho milionu korun a pro malé projekty do 200 000 korun," popisuje primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ V MINULÉM ROČNÍKU

Přesně 3422 lidí rozhodlo o tom, jak budou využity prostředky participativního rozpočtu. Sešlo se 29 fantastických projektů pro zlepšení života v našem městě. Z nich jste mohli téměř dva měsíce vybírat své favority. Na výběr jste měli z ryze praktických věcí, jako je kontejnerové stání, přes projekty řešící volný čas až po věci, které jsou hezké a přináší potěchu oka.

Projekty jsme rozdělili do dvou kategorií – malé – s náklady do 150 tis korun a velké – do jednoho milionu korun. Z každé kategorie jste si vybrali a je patrné, že Vám není lhostejné jak naše město vypadá a jak se v něm žije. V rámci hlasování jste mohli využít i negativní hlasy, těch se nám ale mnoho nesešlo.

K realizaci jste vybrali celkem 12 projektů. Osm malých a čtyři velké. Absolutním vítězem byl projekt Lesní koupaliště – volnočasové a sportovní zázemí. Níže se můžete podívat, které projekty byly úspěšné a již se dočkaly nebo brzy dočkají realizace.

Detailní výsledky hlasování (soubor PDF).

Úspěšné velké návrhy:

Úspěšné malé návrhy:

Aktuality

Město realizuje první projekty  podle občanů

Město realizuje první projekty podle občanů

Květnatý kruhový objezd si přáli občané města Liberce, když na začátku letošního roku hlasovali pro projekty v participativním rozpočtu. Ten proběhl poprvé a město na jeho první ročník vyčlenilo 5 milionů korun. Projekt výsadby kruhového objezdu trvalkami, růžemi a travinami u terminálu MHD ve Fügnerově ulici získal 327 pozitivních hlasů.

Více »

Liberečané hlasováním rozhodli o výsledných projektech

Liberečané hlasováním rozhodli o výsledných projektech

Liberec už zná výsledky prvního ročníku participativního rozpočtu. Do hlasování se zapojilo 3422 Liberečanů a rozhodli tak o projektech, které město bude v následujících měsících realizovat.

Více »

My všichni Tvoříme Liberec!

My všichni Tvoříme Liberec!

Liberečané poslali své návrhy do prvního ročníku Participativního rozpočtu. To znamená, že si sami vybrali místa, objekty nebo nápady pro vylepšení prostředí, kde žijí. Teď už je na řadě výběr těch, které město zrealizuje.

Více »

Pojďte Tvořit Liberec. Dáme 5 milionů na vaše nápady

Pojďte Tvořit Liberec. Dáme 5 milionů na vaše nápady

Chcete zkrášlit své okolí nebo máte návrh, který by zlepšil život v Liberci? Máte vlastní nápad? Tak pojďme Tvořit Liberec. Jen vy rozhodnete o tom, kam půjdou peníze z části rozpočtu.

Více »

Hlasujte o projektech participativního rozpočtu. Pojďte Tvořit Liberec

Hlasujte o projektech participativního rozpočtu. Pojďte Tvořit Liberec

Od čtvrtka 11. června probíhá hlasování o projektech, které vylepší vaše okolí a město Liberec. Vybírat můžete z 29 návrhů, které jste podali přímo vy, Liberečané!

Více »

Aktuální stav projektu

leden - únor 2022      Podávání návrhů projektů občany
květen 2022               Prezentace návrhů
červen 2022               Hlasování o projektech


Kontakt

Helena Gajdošová
koordinátorka PaR
gajdosova.helena@magistrat.liberec.cz

Nastavení cookies